Ei sunt noii primari aleși din Argeș!

Alegerile locale din 27 septembrie au fost câștigate de PSD în Argeș, social-democrații ratând doar un oraș (Câmpulung Muscel), pe care l-a „cucerit” fosta vedetă Pro TV Elena Lasconi (USR). PMP a obținut două mandate de primar (la Corbi, prin fiica fostului edil Virgil Baciu, și la Brăduleț). PER a câștigat Primăria Morărești, PRO România a învins la Beleţi-Negreşti, ANŢ a luat Poienarii de Argeş, iar la Bughea de Jos e un independent. 71 de mandate au revenit PSD-ului, iar restul au mers la PNL.

Iată cine sunt noii primari aleși duminică:

⇒ Piteşti – Cristian Gentea (PSD)

⇒ Curtea de Argeş – Constantin Panțurescu (PSD)

⇒ Câmpulung – Elena Lasconi (USR)

⇒ Mioveni – Ion Georgescu (PSD)

⇒ Topoloveni – Gheorghiţă Boţârcă (PSD)

⇒ Ştefăneşti – Nicolae Velcea (PSD)

⇒ Costeşti – Ion Baicea (PSD)

⇒ Albeştii de Argeş – Gabriel Popa (PNL)

⇒ Albeştii de Muscel – Cătălin Manta (PNL)

⇒ Albota – Ion Dumitru (PSD)

⇒ Aninoasa – Ştefan Benonie (PSD)

⇒ Arefu – Gheorghe Stoican (PSD)

⇒ Bascov – Gheorghe Stancu (PSD)

⇒ Băbana – Bebe Ivan (PNL)

⇒ Băiculeşti – Niculaie Dragnea (PSD)

⇒ Bălileşti – Victor Cătălin Turturică (PSD)

⇒ Beleţi-Negreşti – Marin Mihai (PRO România)

⇒ Berevoieşti – Florin Proca (PSD)

⇒ Bârla – Gheorghe Voicu (PNL)

⇒ Bogaţi – Ion Gârleanu (PSD)

⇒ Boteni – Vasile Leau (PSD)

⇒ Boţeşti – Nicolae Mihai Bundă (PSD)

⇒ Bradu – Dănuţ Stroe (PSD)

⇒ Brăduleţ – Florin Iordache (PMP)

⇒ Budeasa – Mihail-Nicolae Rachieru (PSD)

⇒ Bughea de Jos – Dorel Tănăsescu (Ind.)

⇒ Bughea de Sus – Nicolae Tarbă (PNL)

⇒ Buzoeşti – Ion Tănase (PNL)

⇒ Căldăraru – Alecu Buicea (PNL)

⇒ Călineşti – Mihai Georgescu (PSD)

⇒ Căteasca – Liviu Năstase (PSD)

⇒ Cepari – Cristian Ciobanu (PSD)

⇒ Cetăţeni – Mugurel Ion Minciună (PSD)

⇒ Cicăneşti – Ion Ionescu (PNL)

⇒ Ciofrângeni – Dorin Florin Panțeru (PSD)

⇒ Ciomăgeşti – Dumitru Diaconu (PNL)

⇒ Cocu – Gheorghe Țucă (PSD)

⇒ Corbeni – Nicolae Dinică (PSD)

⇒ Corbi – Anca Baciu (PMP)

⇒ Coşeşti – Nicolae Pană (PSD)

⇒ Cotmeana – Ionel Vişan (PSD)

⇒ Cuca – Georgel Cristian Deaconu (PSD)

⇒ Davideşti – Constantin Alin Văduva (PSD)

⇒ Dâmbovicioara – Dumitru Secăreanu (PSD)

⇒ Dârmăneşti – Emilian Ciolan (PSD)

⇒ Dobreşti – Irinel Georgescu (PSD)

⇒ Domneşti – Ion Doru Smădu (PNL)

⇒ Dragoslavele – Ion Băcioiu (PNL)

⇒ Drăganu – Claudiu Lucian Stan (PSD)

⇒ Godeni – Ion Pădureanu (PSD)

⇒ Hârseşti – Ionel Moloiu (PSD)

⇒ Hârtieşti – Ion Cosmin Ştefan (PNL)

⇒ Izvoru – Claudiu Neguţ (PNL)

⇒ Leordeni – Marian Ibric (PSD)

⇒ Lereşti – Marian Toader (PSD)

⇒ Lunca Corbului – Gheorghe Drăgan (PSD)

⇒ Mălureni – Florian Bucălie (PSD)

⇒ Mărăcineni – Nicolae Dascălu (PSD)

⇒ Merişani – Marius Luigi Ionescu (PSD)

⇒ Miceşti – Dumitru Voicu (PSD)

⇒ Mihăeşti – Andreea Iuliana Crâmpiţă Matei (PSD)

⇒ Mioarele – Gheorghe Şucu (PNL)

⇒ Miroşi – Niță Marin (PSD)

⇒ Morăreşti – Gheorghe Purcaru (PER)

⇒ Moşoaia – Ion Necula (PNL)

⇒ Mozăceni – Liana Corina Dună (PNL)

⇒ Muşăteşti – Constantin Oancea (PSD)

⇒ Negraşi – Constantin Alexandru (PSD)

⇒ Nucşoara – Cojocaru Ion (PSD)

⇒ Oarja – Constantin Bîlea (PSD)

⇒ Pietroşani – Eugeniu Pătru (PSD)

⇒ Poiana Lacului – Ion Dumitrache (PNL)

⇒ Poienarii de Argeş – Dragoş Boncea (ANŢ)

⇒ Poienarii de Muscel – Ion Banzea (PNL)

⇒ Popeşti – Mihai Ion (PSD)

⇒ Priboieni – Sorin Lupu (PSD)

⇒ Răteşti – Petrică Vasile Cornel (PSD)

⇒ Râca – Nicuşor Sorin Popescu (PSD)

⇒ Recea – Iliuță Dorel Dragu (PSD)

⇒ Rociu – Aurel Bălăşoiu (PSD)

⇒ Rucăr – Ionel Dulamă (PSD)

⇒ Sălătrucu – Nicolae Langer (PSD)

⇒ Săpata – Laurenţiu Ion Micu (PSD)

⇒ Schitu Goleşti – Vasile Tudorel Miriţă (PNL)

⇒ Slobozia – Petre Funie (PSD)

⇒ Stâlpeni – Gabi Şerbănoiu (PSD)

⇒ Stoeneşti – Ion Marin (PSD)

⇒ Stolnici – Sevastian Pupăză Roşu (PSD)

⇒ Suseni – Doru Radu (PNL)

⇒ Ştefan cel Mare – Ion Parpală (PSD)

⇒ Şuici – Constantin Iatagan (PSD)

⇒ Teiu – Dumitru Florin (PSD)

⇒ Tigveni – Constantin Smeu (PNL)

⇒ Ţiţeşti – Gheorghe Savu (PNL)

⇒ Uda – Dumitru Drăguşin (PNL)

⇒ Ungheni – Iulian Miu (PSD)

⇒ Valea Danului – Vasile Preda (PNL)

⇒ Valea Iaşului – Cristian Enescu (PSD)

⇒ Valea Mare Pravăţ – Petre Ionel Boncoi (PSD)

⇒ Vedea – Dochinoiu Niculaie (PSD)

⇒ Vlădeşti – Hristu Cristian Dică (PSD)

⇒ Vultureşti – Liviu Poşircă (PSD)

Etichete: ,

Lasa un raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *